Prva stranaPrva stranaPrva stranaPrva stranaPrva strana

II HRCKOV MASKEMBAL

08.02.2005. g. u vreme maškara i poklada časopis Hrvatska riječ u okviru dodatka za decu "Hrcko" organizovao je maskembal u HKC "Bunjevačko kolo" gde su se sa svojim maskama i kostimima predstavila deca iz vrtića Marija Petković. U pratnji vaspitača Marine Piuković, Dajane Šimić i Emine Kujundžić dvadesetoro dece prikazalo je šarenolikost pravljenih i fabričkih kostima.

Maskembal je bio takmičarskog tipa, a ostatak takmičara bila su deca nižih razreda osnovnih škola na hrvatskom jeziku. Da su kreativnost i trud vaspitača i roditelja bili zapaženi pokazale su i dve nagrade koje su pripale malim predškolcima: posebnu nagradu za kostim dobio je četvorogodišnji Oskar Kovač, a jednu od tri ravnopravne prve nagrade dobila je petogodišnja Ines Baić. Svi učesnici bili su počašćeni fancima i sokovima.