Prva stranaPrva stranaPrva stranaPrva strana

II HRCKO JELMEZBÁLJA

2005. február 8-án, a farsangi mulatságok idején, a "Hrvatska riječ" hetilap, "Hrcko" melléklete, a "Bunjevačko kolo" ME termeiben, jelmezbált szervezett, ahol a "Marija Petković" napközi kicsinyei mutatták be ötletes jelmezeiket.

Marina Piuković, Dajana Šimić és Kujundžić Emina óvónők vezetésével, 12 óvodás vonultatta fel a sajátkezűleg vagy gyárilag készitett sokszinű jelmezt. A maszkabál versenyjellegű volt, az óvodások mellett a horvát nyelvű, alsós tagozatos kisiskolások is v részt vettek.

Hogy az óvónők kreativ, és a szülők odaadó munkája nem volt hiábavaló, azt mutatja az a két helyezés, melyet az óvodások szereztek meg. A különdijat a négyéves Kovač Oskar jelmeze érdemelte ki, és egyet a három egyenrangú első dijból pedig Baić Ines szerzett meg. Minden résztvevő farsangi fánkot és szörpöt kapott.